Auction archive: Lot number 136

Marcin Kowalik (ur. 1981, Zamość)

Opening
PLN3,000 - PLN4,000
ca. US$778 - US$1,037

Opening
PLN3,000 - PLN4,000
ca. US$778 - US$1,037

Marcin Kowalik (ur. 1981, Zamość) Bez tytułu, 2007 r. akryl/płótno, 90 x 150 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Marcin Kowalik 2007’ Estimate: 3 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 935 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Marcin Kowalik od ponad 20 lat tworzy obrazy oraz instalacje. Zajmuje się także rozwijaniem własnej teorii percepcji sztuki. W ramach swoich akcji często stara się godzić twórczość z działaniami o charakterze charytatywnym i prospołecznym.Za namową, czy wręcz poleceniem swojego mentora z czasów studiów, AdamaWsiołkowskiego, porzucił idee obrazowania świata czy malowania z fotografii oraz natury. Celem dla młodego artysty stało się kreowanie nowej rzeczywistości przy użyciu języka abstrakcji i geometrii, jednakże niepozbawionej surrealistycznych elementów. Prace malarskie Kowalika są formą budowania osobistej kosmologii, badaniem i opisywaniem wykreowanego wszechświata, na który składają się uporządkowane geometryczne formy w nasyconych kolorach, jednocześnie poddane kontroli i idealnie zharmonizowane. Autor poświęca dużo uwagi badaniu relacji między proporcjami poszczególnych elementów oraz pomiędzy zastosowanymi barwami.W twórczości tej można znaleźć echa zainteresowań zagadnieniami kreowania architektury, ale także rekonfiguracji pejzażu jako gatunku o długiej tradycji. About Artist W 2001 ukończył z wyróżnieniem tamtejsze Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 2006 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Adama Wsiołkowskiego. Od tegoż roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2001 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2002 był stypendysta Prezydenta Miasta Zamościa. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 71901 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600