Auction archive: Lot number 20

Marek Ejsmond Ślusarczyk (ur. 1974 r., Warszawa)

Opening
PLN850
ca. US$303

Opening
PLN850
ca. US$303

Marek Ejsmond Ślusarczyk (ur. 1974 r., Warszawa) Studium przedmiotu, 2009 olej/płótno, 50 x 60 cm sygn. na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2009 r. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Wiesława Szamborskiego obronił w 2000 r. zdobywając wyróżnienie rektorskie. Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów: na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (2004) zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego, na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych (2006) uzyskał 3 nagrodę. W 2006 r. uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”, „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki na Kostaryce oraz „Nowe Tendencje w Malarstwie Polskim” Galeria Miejska BWA Bydgoszcz. W 2007 r. otrzymał nagrodę doroczną kwartalnika EXIT – Nowa Sztuka w Polsce oraz był stypendystą Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku odznaczony odznaką honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ". Równolegle do malarstwa zajmuje się edukacją artystyczną.

16 Jul 2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

16 Jul 2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600