Marieschi, Michele. Ingressus in Urbem venienti e Clodia, cum insula S. Georgii maioris ad dexteram a longe Platea mino D: marci, cum proxima ripa Illiiricorum. Kolorierter Kupferstich. Plattengröße: 31,5 x 46,5 cm. Blattgröße: 46,7 x 65 cm. Venedig 1741. Prachtvoller Kupferstich in feinstem, sehr atmosphärischem Kolorit. Aus den "Magnificentiores selectioresque Urbis Venetiarum prospectus quos olim Michael Marieschi, Venetus pictor et architectus in plerisque tabulis depinxit, nunc vero ab ipsomet acurate delineante, incidente, tyspisque mandante, iterum in sexdecim aereis tabulis in lucem aeduntur". – Lediglich im oberen Rand leicht feuchtfleckig, gering unfrisch, kaum Randeinrisse, kaum große Knickspuren, insgesamt sehr schönes Exemplar in leuchtendem Kolorit.