Auction Pricedatabase

Auction: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 20
was auctioned on: 14 November 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa)

Archive
Opening: PLN3,000 - PLN5,000
ca. US$778 - US$1,296
Price realised:  n. a.
Lot number 223, Views: 8

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) "Pink hell", 2001 r. fotografia barwna/papier fotograficzny, 30 x 32,3 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA 2001. „PINK HELL” oraz nalepka z opisem pracy: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | PINK HELL 2001. | A.P.’ ed. AP Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Mariola Przyjemska wykorzystuje kolorowe metki, zawierające znaki towarowe stosowane przez producentów ubrań. Z tych trywialnych elementów tworzy nacechowane sztuczną powagą i ironią komunikaty wizualne, odsłaniające obiegowe w branży reklamowej tricki słowne, modne konteksty i gry pozorów. Ale są tu przecież takie obiegowe składniki wyobraźni zarażonej wirusem ujednolicenia i chorobą braku czasu na refleksję (co nie jest zrozumiałe natychmiast, tego nie będzie).Charakterystyczne, że Przyjemska z reguły nie pokazuje bezpośrednio towarów tylko znaki tego, do czego one aspirują. Oglądamy więc w jej pracach strategie, jakimi konsumpcja chce zyskać nobilitację, bazując oczywiście na naszych słabościach. About Artist W wieku 6 lat wyjechała z rodzicami do Czechosłowacji, skąd wróciła do Polski w 1976 roku. W latach 1983-88 roku studiowała na wydziale malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w pracowni prof. Tadeusza Dominika, aneks u prof. Ryszarda Winiarskiego. W 1992 roku otrzymała prywatne stypendium Carla Catellani w Modenia, a w 1996 roku stypendium Arts Links w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 71615 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 20

Informations about the auction
Auction house: Desa Unicum
Title: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 20
Date of the auction: 14 Nov 2019
Address: Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
[email protected] · +48 (0)22 1636600