Materka Bartek (ur. 1973 r., Gdańsk) Bez tytułu ( 'Autoportret w autobusie'), 2013 r. olej/płótno, 130 x 120 cm na odwrociu opisany: 'BARTEK MATERKA 2013 OIL@CANVAS AUTOPORTRET' Obronił dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2004, zaś w 2006 przebywał na stypendium w Vermont Studio Center. Malarskie spojrzenie Bartka Materki skierowane jest na wizualne przygody dnia codziennego, ale koncentruje się w znacznym stopniu na tym, jakim deformacjom ulega obraz rzeczywistości w naszej świadomości. Jego prace znajdują się między innymi w Galerii MOCAK w Krakowie oraz nowojorskim Susan and Michael Hort Collection. estymacja: 12 000 - 18 000 zł Ask about lot Print item sheet Lot number Bátor Tábor. Contemporary Art 10 October 2013, 19