Mats Theselius (född 1956) Fåtöljer, ett par. ”Älgskinnsfåtölj” för Källemo, Värnamo. Signerade Mats Theselius 1991 samt numrerade 346/360 samt 347/360. Etsade järnplåtar, fast stoppad sits och rygg klädda med naturfärgat älgskinn. Armlän i betsad bok. H 79 cm. A pair of Mats Theselius ”Älgskinnsfåtölj” armchairs, Källemo. Height 79 cm.