Auction archive: Lot number 128

Maurycy Gomulicki (ur. 1969, Warszawa)

Opening
PLN1,400 - PLN2,000
ca. US$363 - US$518

Opening
PLN1,400 - PLN2,000
ca. US$363 - US$518

Maurycy Gomulicki (ur. 1969, Warszawa) "Cherry Poppins" z cyklu "Nimfy", 2018 r. serigrafia barwna/papier, 70 x 50 cm (w świetle oprawy) opisany l.d.: ‘CHERRY POPPINS’ oraz sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Gomulicki 2018’ i numer edycji: ‘27/29’ ed. 27/29 Estimate: 1 400 - 2 000 PLN PLN EUR GBP USD 327 - 468 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information About Artist Artysta, grafik, fotograf, autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (1987-92). W 1992 otrzymał dyplom z Grafiki Warsztatowej (prof. Strenta) i Malarstwa (prof. J. Tchórzewski). Studiował także za granicą. Swoje prace - grafiki komputerowe, rysunki, instalacje, fotografie, prezentował m.in. w Muzeum Warszawskiej ASP, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Małej Galerii ZPAF CSW w Warszawie, Galerii FF w Łodzi, Centre d'Art Contemporain w Grenoble (1992), Ernst Múzeum w Budapeszcie (1997). Konsultant i współautor fotografii w projekcie pn.: "ABCDF - słownik wizualny Meksyku Miasta" (2000-02). W latach 2003-05 jego projekt Air Bridge został zrealizowany w ramach: InSite – Art Practices in the Public Domain w San Diego (USA) i Tijuana w Meksyku. W piśmie Machina prowadził rubrykę pt. Rzecz kultowa, o najdziwniejszych gadżetach świata (później we Fluidzie). W ramach projektu "MEXXXICO Erotica Shop" zaprojektował w Meksyku, wspólnie z Jorge Covarrubias i Salvador Quiroz, sieć różowych sex-shopów. Przez szereg lat był również autorem okładek do książek naukowych w wydawnictwie PWN oraz ilustracji dla dzieci w miesięczniku Pentliczek. Publikował m.in. w pismach Fluid, Piktogram - talking pictures magazine i Trzaskopismo. Zilustrował ponadto meksykańskie wydanie "Iwony, księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza. Autor 5 filmów animowanych. Mieszka w Warszawie i Meksyku. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 73029 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600