Monika Mamzeta (Zielińska) (ur. 1970, Warszawa) Pieta z cyklu "Jak dorosnę będę dziewicą", 2005/2012 r. wydruk pigmentowy/papier archiwalny, pianka PCV, 60 x 68 cm sygnowany, datowany i opisany: 'Monika Mamzeta "Pieta" 2005/2012 ed. 1/6' ed. 1/6 Estimate: 2 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 468 - 935 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Jak dorosnę będę dziewicą to cykl fotografii ukazujący kobiety wcielające się w role bohaterek znanych motywów ikonograficznych. Do zdjęć Monice pozowały matki i córki, które stały się współczesnymi Madonnami i Pietami, którym nie jest obce cierpienie, starość czy choroba. About Artist W 1996 obroniła dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy obiekty, instalacje multimedialne, fotografie i filmy wideo. W 2001 ukończyła czteroletnie interdyscyplinarne studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Pisze i publikuje teksty z dziedziny feministycznej teorii sztuki. Jest magistrem prawa, a od 2002 roku – rzecznikiem patentowym. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78778 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 20