Natalia Lach-Lachowicz (ur. 1937, Żywiec) Zjawa podwójna, z serii: "Ptaki wolności", 2002 r. C-Print/papier fotograficzny, 15 x 15 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | "PTAKI WOLNOŚCI" | Zjawa Podwójna | 2002' Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. more information Note Mimo że Natalia LL najbardziej znana jest ze swoich realizacji fotograficznych, jej twórczość od początku ma charakter interdyscyplinarny. W latach 60 związała się z nurtem sztuki neoawangardowej, dokonało się w dużej mierze dzięki kontaktom z grupą artystów wrocławskich, którzy wypracowywali w owym czasie koncepcję „sztuki pojęciowej”. Nawiązała wówczas również bliższy kontakt ze Zbigniewem Dłubakiem, mieszkającym w Warszawie awangardowym artystą, znanym od lat czterdziestych z twórczości w dziedzinie fotografii i malarstwa. W dalszych latach współpraca artystyczna ze Zbigniewem Dłubakiem oraz Andrzejem Lachowiczem odgrywała ważną rolę w twórczości Natalii LL. Podobnie jak Dłubak realizowała swoje koncepcje w różnych mediach - fotografii, malarstwie, a także instalacjach i realizacjach przestrzennych z wykorzystaniem fotografii czy typografii. About Artist Realizacje Natalii LL wynikają z eksperymentów sztuki konceptualnej. Artystka jest jedną z pierwszych polskich przedstawicielek sztuki pojęciowej a w jej dziełach można zaobserwować postawę analityczną. Już na początku lat 70. w jej twórczości widoczne są oznaki procesu odchodzenia konceptualizmu od problemów medialnych na rzecz odpowiedniego doboru języka kreacji w celu uwypuklenia idei. W ramach postkonceptualnej praktyki sięgała po ikonografię zaczerpniętą z obszaru kultury popularnej, mass mediów i pornografii. Wielokrotnie praktyka artystyczna Natalii LL dotykała problematyki tożsamości artystki i kobiety. Zarówno w swojej działalności artystycznej, jak i w życiu codziennym, wykorzystuje strategie kreacji własnego wizerunku. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 68157 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 20