NICK BRANDT England, född 1966 Elephant Journey to Water Signerad, daterad och numrerad Nick Brandt 2008, AP 2/3. Archival pigment print, 40 x 80 cm. Signed, dated and numbered. Archival pigment print. PROVENIENS Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare LITTERATUR Nick Brandt: On this Earth. A Shadow Falls, 2010, avbildad över sidorna 172-173.