Auction archive: Lot number 144

Oost-Indische Voyagien, door dien begin en voortgangh, van de vereenighde Nederlantsche geoctroyeerde Oost-Indische Compagnie [...]].

€1,000
ca. US$1,083

€1,000
ca. US$1,083

(Monde) -   -   [ Oost-Indische Voyagien, door dien begin en voortgangh, van de vereenighde Nederlantsche geoctroyeerde Oost-Indische Compagnie [...]]. AMSTELREDAM,  JOOST  HARTGERS,   1648. 19 stukken in 13 vol. in-8° : [4 incl. gegrav. titel]-57, [2]-102, 92, 88, 96, [2]-142, 112-66, 67/120, [2]-76 [i.e. 80], [6]-76, [2]-40-[22], [2]-94, [2]-78 pp. (de typografische titel, de inleiding en pl. ontbreken, bladen onfris, enkele moderne papierrestauraties al dan niet met tekstverlies, enkele bladen verstevigd of gerestaureerd met kleefband, lichte tot donkere vlekken passim). Moderne banden : varkensleder, platten met goudgestempelde titel, gladde ruggen (lichte gebruikssporen, enkele vlekken, hs nummering in rechterbovenhoek). In een ingenieuze uitklapbare bruin linnen opbergdoos. ZELDZAME REEKS VAN 19 REISJOURNALEN, waarvan er 16 werden hernomen uit het verzamelwerk "Begin ende voortgangh [...]" betreffende de activiteiten van de Oost-Indische Compagnie door Isaac Commelin (1ste uitg. : 1645), aangevuld met de reisverhalen van Willem Bontekoe, Dirck Albertszoon Raven en François Pelsaert, reeds eerder afzonderlijk verschenen. Onze set bevat beschrijvingen van de reizen naar Indië, Groenland, Afrika, China, Peru, Australië, Japan enz. door o.m. Joris van Spilbergen, Cornelis Houtman, Jacob van Neck, Sebald de Weert, Jacques L'Hermite en Olivier van Noort. Zonder de platen maar vervangen door 10 kopies op oud vergé papier. # Tiele 1179 (vermeldt 16 reizen maar eveneens 19 reisverhalen). -- Rare série de 19 récits de voyage à travers le monde, la plupart repris d'une compilation de Commelin traitant des activités de la Compagnie des Indes orientales et de la recherche d'un passage commercial nord-est. Sans les pl., remplacées par 10 photocopies sur vergé ancien. Pleine peau de truie moderne, sous emboîtage ingénieux (le titre typographique, l'introduction et pl. manquent, texte défraîchi et tacheté avec restaurations).

17 Mar 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

17 Mar 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332