Auction archive: Lot number 4

Christian Skredsvig

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK250,000 - NOK300,000
ca. US$28,993 - US$34,791
Auction archive: Lot number 4

Christian Skredsvig

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK250,000 - NOK300,000
ca. US$28,993 - US$34,791

"På Villgræs (På Villstrå)" 1912 Olje på lerret, 105x170 cm Signert og datert nede til venstre: Chr Skredsvig 1912 Reed Thomsen 334 PROVENIENS Politimester Lauritz Rode frem til omkring 1960 Familien Mossige frem til omkring 2009 Privat eie LITTERATUR Christian Skredsvig : «Dager og netter blant kunstnere», tredje utgave, Oslo 1943 Ingrid Reed Thomsen: «Chr. Skredsvig», Oslo 1995, tilsvarende motiv avbildet tilhørende Trøndelag Kunstgalleri, Trondheim side 112 hvor motivet er omtalt Ingrid Reed Thomsen: "Chr. Skredsvig (1854-1924). Verkskatalog i tekst og bilder", CD, bilde nr 334, Oslo 2009 "Siste gang ekteparet dro på studiereise sammen var året etter i juni 1893, da bodde de på Haugan skysstasjon i Sigdal. Her malte Skredsvig "På Villgræs (På Villstrå)", et barndomsminne, som han maner frem i "Dager og netter": Hvis jeg lærte å male, vilde jeg male søster min, da hun måtte ligge ute en hel natt oppe i setermarken med buskapen. - Koldt var det, hun måtte dra skjørtet over hodet og legge sig inn til bjellekua. Der sov hun til dagen grydde." ("Dager og netter" side 58) Reed Thomsen side 112

Auction archive: Lot number 4
17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

Auction archive: Lot number 4
17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770