Peterssen, Eilif (1852-1928) Fra den gamle veien, Skogstad, Valdres (1924) Olje på lerret, 80x70 Signert og datert nede t.v.: Eilif P. 24. Påtegnet med tittel på baksiden av rammen: "Fra den gamle Veien. Skogstad. Valders" LITTERATUR: Jan Kokkin: Eilif Peterssen kat.nr. 796 med tittel: "Utover mot Strandefjorden, Valdres". UTSTILLET: Høstutstillingen, Kristiania 1924, kat.nr. 140. Konstakademian Stockholm 1925. Oslo Kunstforening 195 , kat.nr. 58.