Auction Pricedatabase

Auction: Asta 3 | Millecinquecento libri del Cinquecento
was auctioned on: 1 December 2015
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Petrarca Francesco

Archive
Estimate: €400 - €800
ca. US$435 - US$870
Price realised:  €850
ca. US$924
Lot number 638, Views: 91

Petrarca Francesco Il Petrarca con dichiarationi non più stampate. In Venetia: Appresso Nicolò Bevilacqua, 1568. Due parti in un volume in-12° (mm 132x70). Pagine 490, [2]; 259, manca l'ultima carta con la marca tipografica. Ritratto di Petrarca e Laura al verso di carta A7v in coloritura del tempo. Gore e difetti. Legatura ottocentesca in mezza pelle. SI AGGIUNGONO altre 25 edizioni scomplete o in cattivo stato di conservazione fra cui: Imp. Caes. Iustiniani Institutionum libri quatuor. Adnotationibus ac notis doctiss. scriptorum illustrati. Venetiis: apud Damianum Zenarium, 1588; Toulouse (Diocesi). Deci. Capelle Tholose. Decisiones materiarum quotidianarum. Venundantur Lugd.: per Iacobum Giuncti, 1538; Epistole di s. Girolamo dottore della chiesa, scritte à diverse persone, mentre ch'egli era nell'Eremo. In Venetia: nella stamperia de Giunti, 1562; Aristoteles et Al. Dicta notabilia Aristotelis, et aliorum philosophorum alphabetico ordine cum insigni interpretatione Venerabilis Bedae. Venetijs: ad signum spei, 1552; Cristani Bartolomeo. Examen ordinandorum. In quo quicquid ad clericorum institutionem pertinere videtur. Venetijs: apud Franciscum Zilettum, 1572; Cafaro Girolamo. Clausulae simul atq. flosculi ex Familiarum epistolarum Ciceronis libris selectae linguaque Hetrusca expositae. Romae: apud Valerium et Aloisium Doricos fratres Brixienses, 1552; Oribasius. Collectorum medicinalium libri XVII. Venetiis: apud Paulum Manutium, Aldi F., 1555; Paleotti Gabriele. Libro del bene della vecchiezza. In Roma: appresso Luigi Zannetti: a instanza di Giovanni Martinelli libraro, 1597; Dino del Mugello. Consilia, Benedicti à Vadis adnotationibus illustrata, nunc dem˜ùm singulari fide & studio castigata. Lugduni: apud haeredes Iacobi Giuntae, 1551; Sansovino Francesco. Delle orationi volgarmente scritte da molti huomini illustri de tempi nostri parte prima. In Venetia: appresso Francesco Sansovino, 1562; Galenus Claudius. De curatione per sanguinis missionem, libellus. Lugduni: apud Iacobum Giuntam, 1546; Ton agion pateron homilion eklekton tomos protos [Graece]. Sanctorum patrum orationum selectarum volumen. Romae: ex typographia Dominici Basae, 1594; Majoragio Marco Antonio. Orationes, & praefationes omnes. Venetijs: apud Angelum Bonfadium, 1582; Herp Hendrik. Theologiae mysticae...libri tres. Romae: apud Bibliopolas Socios, 1586; Boehme Johann. Mores, leges, et ritus omnium gentium. Lugduni: apud Bartholomaeum Vincentium, 1576; Thomas a Kempis. Opuscula aurea, vereque lucidissima. Venetiis: apud Iuntas, 1576; Psalmorum liber Cum Hymnis & Canticis & divi Hieronymi prologo. Lugduni: apud Ant. Gryphium, 1575; Manuzio Paolo. Epistolarum. Venetiis: Aldus Manutius Paulli, 1571; Velsius Iustus. In Cebetis Thebani Tabulam commentariorum libri sex, totius moralis philosophiae thesaurus. Lugduni: 1551. Lotto non passibile di restituzione.

Informations about the auction
Auction house: Libro Philobiblon S.r.l.
Title: Asta 3 | Millecinquecento libri del Cinquecento
Date of the auction: 1 Dec 2015 - 2 Dec 2015
Address: Libro Philobiblon S.r.l.
Via Antonio Bertoloni 45
00197 Roma
Italy
[email protected] · +39 06 45555970