Piker i en eng Olje på lerret, 57x93 cm Signert nede til venstre: Kitty L. Kielland Kitty Kielland regnes som den første store, norske kvinnelige landskapsmaleren. Hun kom fra en kunstnerisk og velstående familie i Stavanger. Hun deltok årlig på Høstutstillingen fra 1882, og fikk flere bilder akseptert på Salongen i Paris hele seks ganger fra 1879 til -87. Kitty Kielland var en av flere kunstnere som sommeren 1886 samlet seg hos Christian Skredsvig - sommeren som fikk navnet Fleskumsommeren. Hun hadde sin første separatutstilling hos Blomqvist i 1899.