Piotr Ambroziak (ur. 1971, Łódź) "Yoda loves me", 2015 r. akryl, spray/płótno, 100 x 150 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘YODA | LOVES | ME | 2015 | PIOTR| AMROZIAK | 2018’ Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. more information Note Twórczość Piotra Ambroziaka charakteryzuje transkulturowość. Autor przenosi wątki właściwe określonej kulturze na grunt innej. Łączy różne motywy, tworząc nową jakość. Jak pisała Justyna Tomczak: „Piotr Ambroziak to w największym skrócie mówiąc bardzo dobry malarz, szaman, uczestnik stowarzyszeń artystycznych:Kultura Aktywna i Otwarta Wystawa. Jeden z poważniejszych, choć według mnie nie dość docenianych przedstawicieli ekspresji w sztuce polskiej. Wędrówka po zakamarkach kultur od Celtów po hawajskie vodoo, hinduską Kamasutrę, biblijne przekazy katolików i Żydów nie ma u niego określonego celu ani wyznaczonego planu.Artysta na co dzień zamieszkujący w spokojnej okolicy na przedmieściach Łodzi uporczywie poszukuje współczesnych źródeł mocy, czegoś, co wyrwałoby go z nazbyt spokojnej miejskiej egzystencji, nie okraszonej żadnymi ekscytującymi wydarzeniami, by osiągnąć odpowiednią niezależność duchową, co pomogłoby mu uporać się z jakże powszechnymi problemami rozpoznania źródeł zła i dobra. Zapłaci każdą cenę, łącznie z ostracyzmem religijnym, by dostąpić zaszczytu poznania mrocznych tajemnic magii po to, by dokonać zaklęć nad własnym losem, a tym samym odnaleźć szczęście rozpoznania wszystkich własnych wcieleń, poznać tajniki nie tylko własnej duszy” (Jolanta Ciesielska, katalog wystawy Piotra Ambroziaka, Po ciemnej stronie… malarstwo, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, 2015, s. 3). About Artist Piotr Ambroziak studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Jest przede wszystkim autorem obrazów ekspresyjnych i obiektów „miejskiego szamanizmu”. Jego sztuka nacechowana jest emocjami i gestem, który zaciera różnice kulturowe i duchowe pomiędzy współczesnością a przeszłością. Autor poprzez unikalną formę ekspresji odwołuje się do znaczeń i deformacji współczesnych czasów. Piotr Ambroziak jest artystą intermedialnym, uczestnikiem wielu stowarzyszeń artystycznych i wystaw międzynarodowych oraz indywidualnych w Polsce. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 72124 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19