Auction archive: Lot number 115

Piotr Wachowski (ur. 1976, Słupsk)

Opening
PLN4,000 - PLN6,500
ca. US$1,037 - US$1,686

Opening
PLN4,000 - PLN6,500
ca. US$1,037 - US$1,686

Piotr Wachowski (ur. 1976, Słupsk) "Vincent i Smerfy", 2008 r. akryl, olej/płótno, 91 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PIOTR WACHOWSKI | "VINCENT I SMERFY" | OLEJ, AKRYL, PŁÓTNO | 91 x 130 cm | 2008' Estimate: 4 000 - 6 500 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 520 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Piotr Wachowski wczesne obrazy malował w opracowanej przez siebie technologii ultrafioletowej – farbami fluorescencyjnymi, eksponując je potem przy lampach ultrafioletowych. Zaczynał od Metamorfoz – w latach 1999-2001 tworzył wielkoformatowe przedstawienia procesów przekształceń ludzi i przedmiotów w zwierzęta. Prace, wyglądające jak obrazy olejne w świetle dziennym, pod wpływem światła ultrafioletowego zmieniają swoją kolorystę i charakter. About Artist W 2001 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowo w tym samym czasie otrzymał aneks do dyplomu w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej, gdzie jest doktorem sztuki oraz pracuje jako asystent. Na początku swojej kariery Wachowski opracował autorską technologię ultrafioletową. Używając farb fluorescencyjnych, zamienia swoje obrazy w enigmatyczne dzieł. Prace, wyglądające jak obrazy olejne w świetle dziennym, pod wpływem światła ultrafioletowego zmieniają swoją kolorystę i charakter. W 2002 Wachowski został nominowany do Paszportów Polityki przez kwartalnik Exit – pismo poświęcone nowej sztuce w Polsce. W 2007 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego indywidualne wystawy odbyły się m.in. w Galerii Olympia w Krakowie (2002), Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku (2004) oraz Galerii m2 w Warszawie (2007). Dodatkowo brał udział w zagranicznych wystawach grupowych w Max Planck Institute w Berlinie i galerii Melnikow w Heidelbergu. Jego obraz „Święty Sebastian” został zakupiony do zbiorów Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 71933 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600