Portret mężczyzny w kapeluszu, 1913 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 62,5 x 47 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. p.g.: Damazy/13, na odwrocie ołówkiem: Damazy Kotowski/pinx1913