Auction archive: Lot number 13

Asta Nørregaard

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK70,000 - NOK90,000
ca. US$8,118 - US$10,437

Asta Nørregaard

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK70,000 - NOK90,000
ca. US$8,118 - US$10,437

Portrett av Inga Johanne Berven Pastell, 116x83 cm Signert og datert nede til venstre: Asta Nørregaard Asta Nørregaard har blitt trukket frem som en av de mest betydningsfulle portrettmalerne på slutten av 1800-tallet i norsk malekunst. Primært portretterte hun overklassen. Motivet hører inn under den perioden der Nørregaard konsentrerte seg om lysfylte og impresjonistiske motiver. Her fremhever hun sin evne til portrett-likhet og realisme. Motivet fremheves av de myke pastell-krittene og slik får hun fram et sart feminint uttrykk.

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770