Portrett av Inga Johanne Berven Pastell, 116x83 cm Signert og datert nede til venstre: Asta Nørregaard Asta Nørregaard har blitt trukket frem som en av de mest betydningsfulle portrettmalerne på slutten av 1800-tallet i norsk malekunst. Primært portretterte hun overklassen. Motivet hører inn under den perioden der Nørregaard konsentrerte seg om lysfylte og impresjonistiske motiver. Her fremhever hun sin evne til portrett-likhet og realisme. Motivet fremheves av de myke pastell-krittene og slik får hun fram et sart feminint uttrykk.