Robert Rumas (ur. 1966, Kielce) "Uwaga wypadki", 2004 r. serigrafia barwna/papier, 69 x 50 cm sygnowany, datowany i opisany ołówkiem wzdłuż górnej krawędzi: '"UWAGA WYPADKI" 15/45/2004 SZABLON ROBERT RUMAS Z MANEWRY MIEJSKIE [strzałka] AKCJA INTERWENCJA 1998/2005' Estimate: 1 500 - 2 000 PLN PLN EUR GBP USD 351 - 468 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information About Artist W latach 1987-91 studiował na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie uczęszczał między innymi do pracowni prof. Witosława Czerwonki. Jako kurator wystaw współpracował z Galerią Wyspa w Gdańsku (1988-90), Państwową Galerią Sztuki w Sopocie (1993-95), Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku (1996-2001) oraz Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku (2000-03). W ostatnich latach współpracuje m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Był twórcą wystawy "Antyciała" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w 1995 roku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Choć z wykształcenia jest malarzem, Robert Rumas wcześnie porzucił to medium dla innych środków artystycznych, zwłaszcza obiektów i instalacji. Podejmuje w nich najczęściej problem współczesnej tożsamości polskiego społeczeństwa, opartej na tradycyjnej silnej roli religii i kościoła katolickiego oraz innych elementów budujących polską mitologię. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 60163 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 20