Auction Pricedatabase

Auction: Auction 04.12.2019
was auctioned on: 4 December 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

[Schoolplaten. Ornamenten] Klaas van Leeuwen (1867-1935). Serie van 12 kleurenlitho's,

Archive
Estimate: €100 - €200
ca. US$110 - US$220
Price realised:  n. a.
Lot number 1835, Views: 2

alle met centraal ornament met decoratieve omlijsting en met bladgrootte van ca. 82 x 64 cm., alle gedrukt door Senefelder voor Weduwe J. Ahrendt & Zn, Uitg. te Amsterdam, gesigneerd "V. Leeuwen ontw." en getiteld in de techniek. Met scheurtjes en/ of kreukjes/ defectjes in marges (soms in het beeld), enkele met vouwen. Fraaie, zeldzame ornament-ontwerpen (incl. kopieën naar middeleeuws/ antiek voorbeeld) op groot formaat, met titels als "Versierde hoofdletter" (2 diverse), "Zwanebloemen", "Versiering met het kastanjeblad", "Sierschilderwerk", "Cirkelvulling" en "Letterstel voor een stempel". Klaas van Leeuwen was etser, graveur, prentmaker, schilder, tekenaar, tekenleraar middelbaar onderwijs, meubelontwerper, docent aan academie, publicist en interieurontwerper. Onze serie betreft dus ongetwijfeld specifieke schoolplaten voor kunstonderwijs.

Informations about the auction
Auction house: Zwiggelaar Auctions
Title: Auction 04.12.2019
Date of the auction: 4 Dec 2019
Address: Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138