TERRIN med LOCK, Rörstrand, 1760-tal, fajans, målad dekor i blått, terrinen med inpressad formsignatur PS (Peter Strandberg) samt No 7, locket med målarsignatur L:S: (troligtvis Lars Sten) samt No 3, längd 19,5 cm; lagningar Export prohibition Changes