VILHELM BJERKE-PETERSEN Danmark 1909-1957 Kvinna i brand Signerad och daterad v.b.-p. 28 aug. -39. Olja på duk, 65,5 x 81 cm. Signed and dated. Oil on canvas. UTSTÄLLD Tärnaby Rådhus, Amager Kunstförening