"Villa d'Allessanori, Ponte Molle, Roma" 1913 Olje på lerret, 61x80 cm Signert og datert nede til høyre: Eilif Peterssen Titulert verso på blindrammen Kokkin 603 Eilif Peterssens liste nr 378 "Vår, utenfor Monte Molle, Roma" PROVENIENS Konsul Halvorsen, Kristiania Privat eie UTSTILT Internationale Kunstausstellung, München 1913, kart.nr 2414 Kunstnerforbundet 1915, kat. nr 13 LITTERATUR Jan Kokkin: "Eilif Peterssen Mellom stemninger og impresjoner" 2009, kat. nr 603