Auction archive: Lot number 336

Biblia sacra. Dat is de geheele Heylighe Scrifture [...] verbetert na den lesten Roomschen text. Verciert met veel schoone figueren.

€300 - €400
ca. US$337 - US$449

€300 - €400
ca. US$337 - US$449

Voor meer foto s, klik in de grijze menubalk : Veilingen / Foto s / Fotoalbum
(Bible) - - Biblia sacra. Dat is de geheele Heylighe Scrifture [...] verbetert na den lesten Roomschen text. Verciert met veel schoone figueren. EERST T' ANTWERPEN, BY JAN VAN MOERENTORF [- CORNELIS VERSCHUREN] EN NU HERDRUCKT BY PIETER JACOPSZ. PAETS, 1657 [- 1646]. 2 stukken in 1 vol in-f° : [8 incl. gegrav. titelplaat]-1265, 468-[6] pp. (register van het O.T. ontbreekt, kleine vlekjes passim, scheur in titelplaat, voorwerk en eerste bln in slechte staat en opzichtig gerestaureerd, wormgaatje in laatste pp. en groter wormgat in binnenste marge van enkele bln, 2 bln van het register gescheurd). Eigentijdse band : kalfsleder, goudgestempelde rug met ribben (sterk gewreven, plathoeken doorgesleten, rug gelost, 19de eeuwse papieren etiketten op rug gekleefd, kapitalen ontbreken).
Belangrijke en mooie, rijkelijk geïllustreerde Vlaamse Bijbel (1ste uitg. : 1599) met c. 1.245 prachtige houtblokken door Christoffel van Sichem naar Albrecht Dürer Lucas van Leyden, Hans Holbein en Hendrik Goltzius. Bevat een gegraveerde titelplaat en typografie in Gotische karakters op dubbele kolom met dubbele bladomkadering. # Funck 394; # Darlow & Moule 3314; # Renier 128. -- Importante et superbe bible flamande en caractères gothiques abondamment illustrée de bois par Christoffel van Sichem d'après Dürer, van Leyden, Holbein et Goltzius. Plein veau de l'ép. (table de l'Ancien Testament manquante, 1ers ff. en mauvais état et parfois restaurés, qqs pet. défauts, rel. fort. frottée, dos détaché). Top J'enchéris

13 Oct 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

13 Oct 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332