Auction archive: Lot number 135

Wiktor Dyndo (ur. 1983, Warszawa)

Opening
PLN800 - PLN1,800
ca. US$207 - US$466

Opening
PLN800 - PLN1,800
ca. US$207 - US$466

Wiktor Dyndo (ur. 1983, Warszawa) "The world is a Mess" (04), 2017 r. technika mieszana/papier, 21 x 29,7 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘WIKTOR | DYNDO | „The World Is a Mess (04) | mixed media/paper, 21 x 29,7 cm | 2017, Doha, Qatar’ Estimate: 800 - 1 800 PLN PLN EUR GBP USD 187 - 421 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note W swojej twórczości artysta koncentruje się na sprawach ściśle powiązanych z rejonem Bliskiego Wschodu, a w szczególności, ze światem islamu. Jego poszukiwania dotyczą różnych aspektów inspirowanych tym obszarem. W swoim malarstwie koncentruje się na zagadnieniach socjologicznych, znakach, kodach kulturowych i religijnych, obrazujących i przynależących do tego regionu, będących jednocześnie częściowo, bądź też zupełnie niezrozumiałych w Europie. Wiktor Dyndo mierzy się w swoim malarstwie z problematyką wielokulturowości w jej najbardziej newralgicznych punktach. Kluczowe wątki jego prac oscylują wokół międzynarodowego terroryzmu, konfliktów religijnych czy manipulacji mediów. Tematykę stricte polityczną podejmuje jednak posługując się silnie estetyzującą formą, pozwalającą na zachowanie dystansu wobec opisywanego przedmiotu i uniknięcie bezpośredniego opowiadania się po jednej ze stron konfliktu. About Artist Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział w w wielu wystawach w Polsce (m.in. Biennale Sztuki Młodych "Rybie oko 5" w Słupsku, 2008; Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa; Galeria Bielska BWA, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa; Atak, Warszawa, 2013) oraz za granicą (m.in. wystawy indywidualne w Kairze, 2005; Teheranie, 2007). Laureat I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Malarskim "Obraz Przestrzeni Publicznej“, organizowanym przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2009). Jego prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą, m. in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, Iranie, Egipcie oraz Stanach Zjednoczonych. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 72916 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600