Auction archive: Lot number 439

Zeldzaam convoluut van 3 werken in eerste uitgave betreffende het mirakel van het Heilige Sacrament van Brussel, volledig INGEKLEURD.

€700 - €800
ca. US$776 - US$887

€700 - €800
ca. US$776 - US$887

Voor meer foto s, klik in de grijze menubalk : Veilingen / Foto s / Fotoalbum
(Bruxelles) - - Zeldzaam convoluut van 3 werken in eerste uitgave betreffende het mirakel van het Heilige Sacrament van Brussel, volledig INGEKLEURD. 3 werken in 1 vol. in-f° (formaat van het 1ste werk vergroot tot dat van het 2de door inraming van de bln in een papieren omkadering, bln van 1ste werk sterk gebruind, enkele vlekjes in de andere werken, randen van enkele uitslaande pl. gerafeld). Eigentijdse band : kalfsleder, platten versierd met goudgestempelde filetenkaders en hoekornamenten, goudgestempelde rug met ribben, rode sneden (band geschaafd en vervuild, slijtage aan de plathoeken, onderste kapitaal ontbreekt, scharnieren gedeeltelijk gesplit, boekblok vooraan lichtjes gelost).
(1). [STROOBANT, Jacques].- Brusselsche eer-triumphen [...] eyndende met de waerachtighe beschryvinghe van de groote feeste van het dry-hondert-jarigh jubilé van het hooghweerdigh H. Sacrament van mirakelen [...]. Bruss., P. vande Velde, [1670], [12]-127-[4] pp. Zeldzame compilatie met beschrijvingen van alle Brusselse feestelijke plechtigheden geïllustreerd met een gegraveerde titelplaat door Jan van Troyen, 1 plaat door François du Chastel en 9 door Gaspar Bouttats (waaronder 2 naar P.P. Mercx en G.P. van Heil). De platen stellen de triomfbogen voor opgericht ter gelegenheid van de driehonderdjarige viering van het H. Sacrament van Mirakel. # de le Court 230-231 (uitg. 1760); # Biogr. nat. XXIV-188/190; # niet in Landwehr, SC noch in Funck, (2). CAFMEYER, Petrus de.- Hoogweerdighe historie van het alder-heylighste sacrament van mirakel [...]. Bruss., G. De Backer, 1720, [12]-48, [2]-70 pp. Oorspronkelijk Brussels mirakelverhaal uit de 14de eeuw door de kannunik van St. Goedele. Het 1ste deel is rijkelijk geïllustreerd met een frontispice en 21 gravures, waarvan enkele gesigneerd door Jacob Harrewijn. Het 2de deel (onderverdeeld in het 1ste en 2de "vervolgh") werd opgesteld door Georgius de Backer en is verlucht met 19 platen die de triomfbogen verbeelden langs de weg (processies van 14 en 28 juli 1720), (3). [Idem].- Vervolgh van de hoogweerdighe historie. Id., id., 1735, [6]-64 pp. Met 11 (op 13) platen door Harrewijn, Millé of Krafft. Herkomst : Joannes Cnuts, Emblehem (hs nota). -- Rare réunion des 3 éditions originales sur les fêtes du tricentenaire du Saint Sacrement de Miracle à Bruxelles, richement illustrées de planches rehaussées. Plein veau de l'ép. (pet. défauts, rel. frottée et défraîchie). Top J'enchéris

22 Mar 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

22 Mar 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332