Klassiska

Metropol SE
Sveavägen 116
113 50 Stockholm
Sweden
[email protected] · +46 (0)8 6734880 · +46 (0)8 6734868

Date of the auction: 31.08.2020

Back

Image

(1839-1931), Sverige

Lot #: 3014

Estimate: SEK2,000 - SEK2,400

Date: 31 Aug 2020

Image

72 delar, silver, Monogram, WA Bolin, 1948. Längd: 17,5-25 cm. Bruttovikt: ca 4300g, varav knivar ca 1550g

Lot #: 3003

Estimate: SEK10,000 - SEK8,000

Date: 31 Aug 2020

Image

Ett par, Empire, Dekor med Sfinxer, mässing / järn. Längd: 63, höjd: 25 cm

Lot #: 3009

Estimate: SEK5,000 - SEK4,000

Date: 31 Aug 2020

Image

James Henry Sampson, Marin. Signerad, daterad 1878. Olja på duk, 64x105 cm

Lot #: 3017

Estimate: SEK4,000 - SEK600

Date: 31 Aug 2020

Image

Oidentifierad konstnär. Porträtt av ung asiatisk kvinna. 1800-tal, ej signerad. Olja på duk, ca 24x20 cm

Lot #: 3010

Estimate: SEK2,000 - SEK2,400

Date: 31 Aug 2020

Image

(1899-1970), Sverige

Lot #: 3002

Estimate: SEK10,000 - SEK10,500

Date: 31 Aug 2020