Auction archive: Lot number 509

[Architectuur. Britse gotiek] Types d'architecture Gothique

empruntés aux édifices les plus remarquables construits en Angleterre pendant les XII, XIII, XIV, XV et XVI siècles et représentés en plans, élévations, coupes et détails géométraux de manière a compléter l'étude et a faciliter la construction pratique des diverses variétés du style ogival. Par A.W. Pugin, Architecte, archéologue. Traduit de l'Anglais. Luik/ Parijs, E. Noblet/ Borrani & Droz, 1851-1853, 3 delen, (4),IV,76; (2),96; (6),74 p., met staalgegraveerd portret van de auteur (in deel 3) en 75/ 73/ 77 platen (5 uitslaand en tellend als 2 platen), contemporain uniform half marokijn met vergulde en geribde rug, folio. Deel 1 met watervlekje in blanke marge van het voorwerk; alle delen hier en daar wat roestvlekkig, hoeken van platten gestoten en lichte slijtage aan het leer. Mooie set met ex libris van Architect Jan Wils (1891-1972) op de binnenzijde van de drie voorplatten. Wils was een Nederlands architect, bekend vanwege zijn kortstondige lidmaatschap van De Stijl en als ontwerper van het Olympisch Stadion in Amsterdam. (totaal 3)