Basia Banda (b. 1980) Muszelki, 2004 r. olej/płótno, technika mieszana/płótno, collage, 24 x 18 cm sygn. i dat. na odwrociu: 'BASIA BAŃDA / 2004 / MUSZELKI' WYSTAWIANA: Galeria Zderzak, Kraków, 2205/2006 Przez rok studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2006 skończyła ASP w Poznaniu. Po studiach wróciła do rodzinnego miasta. Popularność zaczęła zdobywać jeszcze w trakcie nauki. Krytycy dostrzegli ją na targach sztuki "Art Poznań 2005". Potem posypały się propozycje. Doczekała się kilku indywidualnych wystaw, m.in. w krakowskiej galerii Zderzak. Obok uznanych już za klasyków polskich artystów reprezentowała nasz kraj w 2005 w Berlinie na targach Art Forum. W 2006 jej prace obecne były w zbiorowej wystawie na festiwalu młodej kultury i sztuki "Terra Polska" w Monachium. Od grudnia 2006 do lutego 2007 można było oglądać obrazy Basi pośród 60 najbardziej znanych polskich malarzy w warszawskiej Zachęcie na wystawie "Malarstwo polskie XXI w."