in den straatweg van Amsterdam op Rotterdam (door C. Soetens). Den Haag, gedrukt door P.M. van Cleef voor diverse uitgevers, 1844, 24 p., met uitslaande, gelithografeerde plaat door gebrs. Van Lier naar C. Soetens, contemporain omslag (Knuttel 28158). Door vocht aangetast, omslag beschadigd/ gescheurd; (2) Le Guide d'Amsterdam. Avec plan et itinéraire. 10me année. Amsterdam, waarschijnlijk uitgegeven door Bad- en Zweminrichting Th. van Heemstede Obelt, z.d. (1899), 3-16 p., met illustraties en groot uitslaande kleurenlithografische kaart, los ingelegde contemporaine plattegrond van Artis, oorspronkelijk omslag. Het eerste blad ontbreekt (titel overgenomen van vooromslag). Het zeer fragiele omslag in twee stukken, gebruind en met scheurtjes/ beschadigingen en reparaties met plakband. Extreem zeldzame stadsgids, de genoemde bad- en zweminrichting adverteert op het omslag en op elke pagina in een strook aan de onderzijde; (3) Herinnering aan Amsterdam in 1883. 16 kleurenlithografische platen en 1 dubbelpagina kleurenlithografische "Plattegrond van het tentoonstellingsterrein". Los als uitgegeven in het oorspronkelijke envelopje met kleurenlithografische titel en op flapje gedrukt "Uitsluitend vervaardigd voor geabonneerden van het Nieuws van den Dag", 12 x 18 cm. (plattegrond en envelop hersteld met plakband op vouwen). En met nog 10 diverse andere, incl. wat documentatie over de demping van het Rokin. (totaal 13)