DESSERTBESTICK 36 delar, av Isak Trybom, Stockholm 1761, 18 knivar och 18 gafflar, senare silverblad av A. P. Lundqvist, Stockholm 1849, ballongskaft med svängda knäckar, längd 20 respektive 17,5 cm; smärre skador och lagningar, några skaft lösa från bladet