EINAR JOLIN 1890-1976 Stilleben med orkidé och rökelsekar Signerad och daterad Jolin 1945. Olja på duk, 55 x 46 cm. PROVENIENS Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 2005, katalognr 31