2 vol. in-f° : [24 incl. gegrav. titel]-666-[9], [18]-1/392-[4]-393/608-67-[1] pp.; 6 pl. (margin. watervlek, kleine roestvlekjes, inscheuringen en vlekjes, pp. 359-360 gebonden nà 364 in vol. I., kleine wormgaatjes en een versterkte scheur zonder verlies in de 1ste uitslaande pl. van vol. II.). mouill. marg., pet. rouss., déchirures, taches, pp. 359-360 reliées après la p. 364 au vol. I, pet. trous et galerie de vers marg. au vol. II, déch. renforcée à la 1re pl. dépl. au vol. II). Eigentijdse banden : perkament, ruggen met ribben, platten met blinde lijnenkaders en centraal medaillon (1 scharnier gedeeltelijk gesplit, platranden gedeeltelijk doorgesleten aan 1 vol., enkele vlekjes). Mooie en rijkelijk geïllustreerde uitgave met in het 1ste deel een gegraveerde titel, 3 tussentitels met vignet, het portret van Cats door M. Natalis naar Dubordieu en 273 emblemen, allegorieën en andere tekstfiguren op koper gegraveerd door J. Swelinc, J. Matham, D. van Bremden, W. Hondius, C. van Dalen en J. Goeree naar A. van de Venne e.a. In het tweede deel treft men het portret van Cats door M. Mosyn, het portret van Anna Maria Schuurman, 5 gegraveerde tussentitels, een tussentitel met groot vignet, 3 koperplaten op dubbele bladzijde (het huwelijk als visfuik, 'Sic transit gloria mundi', het sterfbed van Fred. Hendrik van Oranje) en 143 tekstfiguren waarvan 2 op volle blz. # Mus. Catsianum 9; # Cats Catalogus 9. Herkomst : R. Meurs (ex-libris). ¶ Importante édition des oeuvres complètes du plus grand littérateur du Siècle d'or hollandais illustrée de 3 portraits, de 3 planches dépliantes et de plus de 400 sujets gravés dans le texte (pet mouill., taches ou rouss., pet. trav. de vers au vol. II.). Plein vélin de l'ép. (1 mors et bords de 2 plats partiel. fendus, qqs faibles taches).