HENRI SERT Frankrike 1938-1964 Figurkomposition Signerad och daterad H. Sert -59. Blandteknik på pannå, 66 x 50 cm. Signed and dated. Mixed media on panel. PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären, därefter genom arv till nuvarande ägare