Jakub Zucker (1900 - 1981) Queensboro Bridge w Nowym Jorku ("Fifty nine street bridge") olej/płótno, 60 x 74 cm ODWROCIE: papierowa naklejka autorska z opisem obrazu POCHODZENIE: - kolekcja Nathana Cummingsa, Chicago - aukcja Dom Aukcyjny Christoes, Nowy Jork Jakub Zucker urodził się w Radomiu w 1900 roku, zmarł w 1981 roku w Nowym Jorku. W wieku 13 lat uciekł do Palestyny. Po 1913 roku uczęszczał do Szkoły Sztuk Pięknych Bezalel w Jerozolimie. Po raz pierwszy przybył do Paryża w 1920 roku, gdzie uczył się malarstwa w Academie Julian i Colarossi, był też wolnym słuchaczem szkoły Grand Chaumiere. Od 1927 roku wystawiał swoje prace na Salonie Jesiennym i des Tuileries. W latach 1922 – 1925 mieszkał w Nowym Jorku, a w latach 1926 – 1932 powrócił do Paryża, utrzymując jednocześnie pracownię nowojorską. Po II wojnie światowej mieszkał w Nowym Jorku i we Francji – w 1948 roku kupił posiadłość w Arcueil na obrzeżach Paryża, gdzie urządził swoją pracownię. Jego pasją były podróże po świecie, dostarczające mu niezliczonych motywów do obrazów. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu. Malował portrety, widoki miejskie, sceny rodzajowe, martwe natury z kwiatami. estymacja: 20 000 - 30 000