Auction archive: Lot number 37

Józef Robakowski (b. 1939)

Opening

Józef Robakowski (b. 1939)

Opening

Józef Robakowski (b. 1939) Z cyklu "Kąty energetyczne", 1975/2003 r. akryl/płótno, technika mieszana/płótno, 60 x 60 cm sygnowany i opisany na odwrociu: 'J. Robakowski | z cyklu:| "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975-2003' oraz czerwona pieczątka 'GALERIA WYMIANY' Artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów video, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu historię sztuki i muzealnictwo oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi, gdzie w latach 1970 - 1981 był wykładowcą i kierownikiem Zakładu Fotografii i Reklamy Wizualnej. W 1995 r. powrócił do pracy na tej uczelni. Współzałożyciel grup artystycznych, podejmujących eksperymentalne działania, m.in.: OKO (1960), STKF PĘTLA (1960 - 1966), ZERO-61 (1961 - 1969), KRĄG (1965 - 1967) oraz powołanego w 1970 roku w Łodzi zespołu pn.: Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł (1991-1992). estymacja: 18 000 - 25 000