Auction archive: Lot number 53

Judyta Sobel (1924 - 2012)

Opening
PLN26,000
ca. US$7,832

Judyta Sobel (1924 - 2012)

Opening
PLN26,000
ca. US$7,832

Judyta Sobel (1924 - 2012) Pejzaż, lata 60. XX w. olej/płótno, 91,5 x 76 cm sygnowany p.d.: 'J.SOBEL' Prezentowany pejzaż charakterystyczny jest dla ekspresjonistycznych poszukiwań artystki, które zdominowały jej twórczość od początku lat 60. Studia artystyczne odbywała w PWSSP w Łodzi pod okiem W. Strzemińskiego i S.Wegnera. Dyplom uzyskała w 1950 r. Już na w 1948 r. wzięła udział w I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie. Niedługo potem wyjechała na stypendium do Izraela, po czym zamieszkała na stałe w Nowym Jorku. Swoją twórczość prezentowała m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Paryżu, Tel Avivie, Haifie i Nowym Jorku. W 1956 r. otrzymała pierwszą nagrodę podczas wystawy w Gallery Saks w Paryżu. Malarstwo z pogranicza figuracji i deformacji bogate jest w kolor i ukazuje prawdziwie ekspresjonistyczne poszukiwania artystki. Zauważalna jest w tych płótnach wielka i subtelna wrażliwość na otaczającą codzienność. Twórczość Sobel jest bardzo wysoko oceniana przez krytyków i historyków sztuki. Obrazy Judyty Sobel znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie. estymacja: 30 000 - 35 000

21 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

21 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Recently viewed lots