LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, kolmårdsmarmor, höjd 29 cm; en fotplatta med obetydliga nagg PROVENIENS: Enligt etikett: Lysningspresent till Louise o August Stafström. Vigsel den 8 juni 1873 mellan Kavaljerskusken August Alfred Stafström och Jungfrun Christina Lovisa Andersson, Kammakaregatan No 33 en tr. upp