Objektsbeskrivning MICHAEL MAHNKE USA, född 1966 Landforms Signerad och daterad på baksidan Michael Mahnke 2007. Olja och akryl på duk, 122 x 91 cm. Signed and dated. Oil and acrylic on canvas. PROVENIENS Galerie Bel'Art, Stockholm Privat samling, Stockholm UTSTÄLLD Michael Mahnke - New paintings, Galerie Bel'Art, Stockholm 2007