Michalina Garus (b. 1976) Bez tytułu, 2015 r. olej/płótno, 80 x 100 cm sygnowany p.d.: 'M.G.' na odwrociu opisany: 'MICHALINA | GARUS | 2015' Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2001 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Od 2007 r. pracuje jako konserwator książki w Pracowni Konserwacji Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Wybrane wystawy zbiorowe: 2004 - Kisgrafika, Budapeszt; 2006 - Polscy Artyści Plastycy Dzieciom, Nowy Jork; 2007 - Graphics from Poland, Cremona; 2009 - VI International Biennial of Contemporary Graphic Art, Novosibirsk; 2009 - IV International Triennial of Graphic Art, Bitola. Wystawy indywidualne: Lublin, Świdnica, Wrocław, Sieradz, Jelenia Góra.