PAUL JENKINS USA 1923-2012 Phenomena Wind from Sea Signerad Paul Jenkins samt signerad och daterad på baksidan 1988. Akryl på duk, 24 x 19 cm. Signed, verso dated. Acrylic on canvas. PROVENIENS Galerie Patrice Trigano, Paris Galerie Aix, Stockholm