Suzanne Nessim (1944-), blandteknik, modell med påklistrade bilder, daterad 1988 och signerad Nessim, bladmått: 32x21cm. Samt Helmtrud Nyström (1939-), färglitografi, Dervish, numrerad 104/150 och daterad 2002, signerad, bildmått: 54x41cm.