Varia 34

Sopocki Dom Aukcyjny
Gdańsk Gallery, 2/3 Długa St.

Date of the auction: 15.02.2020

Back

Image
Roman Kochanowski

Nokturn
olej, płótno naklejone na tekturę, 28,5 x 19,5 cm sygn. p. d.: R. Kochanowski

Lot #: 1

Opening: PLN4,400

Date: 15 Feb 2020

Image
Adolf Stademann

Pejzaż zimowy
olej, płótno, 41 x 65,5 cm sygn. l. d.: A. Stademan

Lot #: 2

Opening: PLN12,000

Date: 15 Feb 2020

Image
T. Hitchins

Burza na morzu, 1835 r.
olej, płótno, 53 x 71 cm sygn. i dat. l. d.: Hitchins 1835

Lot #: 3

Opening: PLN6,800

Date: 15 Feb 2020

Image
Artysta nieokreślony (XVII w.)

Orientalna scena rodzajowa z wielbłądami
olej, płótno dublowane, 74 x 97 cm

Lot #: 4

Opening: PLN5,600

Date: 15 Feb 2020

Image
Konrad Ludwik Lessing

Zachód słońca nad doliną
olej, płótno dublowane, 52,5 x 86 cm sygn. p. d.: C. Lessing Berlin

Lot #: 5

Opening: PLN9,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Heinrich Neppel

Pejzaż z bydłem
olej, płótno, 40 x 60 cm sygn. p. d.: H. Neppel

Lot #: 6

Opening: PLN7,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Marian Mokwa

Widok na Gdańsk
akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm sygn. p. d.: Mokwa

Lot #: 7

Opening: PLN4,800

Date: 15 Feb 2020

Image
Ignacy Klukowski

Rybaczka, 1967 r.
olej, płótno, 74,5 × 52 cm sygn. i dat. l. d.: I Klukowski 1967 na odwrocie nalepka z opisem obrazu Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty

Lot #: 8

Opening: PLN2,500

Date: 15 Feb 2020

Image
Josef Dederichs

Port
olej, płyta, 60,5 x 80 cm sygn. l. d.: J. Dederichs

Lot #: 9

Opening: PLN3,200

Date: 15 Feb 2020

Image
Henry Gundlach

Pejzaż z łódkami
olej, płótno, 61 × 80,5 cm sygn. l. d.: H. Gundlach

Lot #: 10

Opening: PLN7,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Kazimierz Śramkiewicz

Martwa natura, l. 50.
olej, płótno, 65 x 82 cm sygn. l. d.: K. Śramkiewicz

Lot #: 11

Opening: PLN8,500

Date: 15 Feb 2020

Image
Henryk Jackowski-Nostitz

Pejzaż III z Riec-sur-Belon
olej, płótno, 61 x 79 cm sygn. l. d.: H. Jackowski na odwrocie nalepka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych z opisem obrazu oraz nalepka odręczna z tytułem

Lot #: 12

Opening: PLN5,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Wiktor Korecki

Nokturn
olej, płótno, 90 x 60 cm sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI

Lot #: 13

Opening: PLN6,500

Date: 15 Feb 2020

Image
Alfons Karpiński

Róże
olej, tektura, 35 × 49,5 cm sygn. śr. l.: a.karpiński na odwrocie napis: „Róże”/obraz ten jest oryginalną/moją pracą/akarpiński

Lot #: 14

Opening: PLN5,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Eligiusz Wacław Baranowski

Wywózka drewna
olej, płótno, 50,5 X 70,5 cm, sygn. l. d.: W. Baranowski

Lot #: 15

Opening: PLN1,700

Date: 15 Feb 2020

Image
Otto Schulz-Stradtmann

Pejzaż zimowy, 1924 r.
olej, płótno, 59 x 79 cm sygn. i dat. p. d.: O. Schulz-Stradtman München 24

Lot #: 16

Opening: PLN2,800

Date: 15 Feb 2020

Image
Władysław Jahl

Pejzaż z rzeką, 1942
olej, płótno, 47,5 × 44,5 cm sygn. i dat. l. d.: Jahl 1942

Lot #: 17

Opening: PLN650

Date: 15 Feb 2020

Image
Władysław Jahl

Pejzaż alpejski, 1947 r.
olej, płótno, 46 × 36 cm sygn. i dat. p. d.: Jahl 47

Lot #: 18

Opening: PLN900

Date: 15 Feb 2020

Image
Zbigniew Litwin

Kair, Meczet Królewski
olej, tektura, 32,5 x 21,5 cm w św. passe-partout na odwrocie dedykacja artysty z 1957 r

Lot #: 19

Opening: PLN1,300

Date: 15 Feb 2020

Image
Albert Larsen

Pejzaż
olej, płyta, 27 × 40,5 cm sygn. i dat. p. d.: 1941. Alb. Larsen

Lot #: 20

Opening: PLN750

Date: 15 Feb 2020

Image
Artysta nieokreślony

Pejzaż z chatą
olej, płótno, 32 × 36 cm sygn. p. d.: (nieczytelnie) Jensen

Lot #: 21

Opening: PLN650

Date: 15 Feb 2020

Image
Frederik Engelfelt

Pejzaż z jeziorem
olej, płótno, 34 × 42 cm sygn. p. d.: F. Engelfelt

Lot #: 22

Opening: PLN650

Date: 15 Feb 2020

Image
Eugeniusz Dzierzencki

Nad zatoką
olej, płyta, 25 x 35 cm sygn. l. d.: E. Dzierzencki opis na odwrocie: NA PREZENT GWIAZDKOWY/1979/DLA AUGUSTA SCHULZA/Eugen Dzierzencki

Lot #: 23

Opening: PLN1,000

Date: 15 Feb 2020

Image
Zygmunt Wierciak

Krakowiacy
gwasz, papier, 31,5 x 42 cm w św. passe-partout sygn. i dat. l. d.: Wierciak 938

Lot #: 24

Opening: PLN2,800

Date: 15 Feb 2020

Image
Artysta nieokreślony

Przy stole
tempera, papier, 20 × 29 cm w św. passe-partout

Lot #: 25

Opening: PLN400

Date: 15 Feb 2020

Image
Artysta nieokreślony

Pejzaż jesienny
pastel, papier, 23,5 × 29,5 cm w św. passe-partout sygn. l. d. nieczytelnie

Lot #: 26

Opening: PLN400

Date: 15 Feb 2020

Image
Ludwik Klimek

Kobieta z dzieckiem, 1949 r.
olej, papier, 44 × 36 cm sygn. i dat. p. d.: Klimek 49

Lot #: 27

Opening: PLN2,800

Date: 15 Feb 2020

Image
Karol Kossak

Zimowy zaprzęg
akwarela, papier, 23 × 32 cm w św. ramy sygn. p. d.: Kkossak

Lot #: 28

Opening: PLN1,400

Date: 15 Feb 2020

Image
Karol Kossak

Chaty w śniegu
akwarela, papier, 21,5 × 33 cm w św. ramy sygn. p. d.: Kkossak

Lot #: 29

Opening: PLN1,400

Date: 15 Feb 2020

Image
Jan Kanty Gumowski

Dworek, 1918 r.
akwarela, papier, 24 × 35 cm w św. passe-partout sygn. i dat. l. d.: JGumowski-/w (nieczytelnie) 918

Lot #: 30

Opening: PLN750

Date: 15 Feb 2020