Auction archive: Lot number 52

Aldi Manutii Elegantiae, nunc primum a

€100 - €150
ca. US$112 - US$169
€103
ca. US$116

€100 - €150
ca. US$112 - US$169
€103
ca. US$116

Aldi Manutii Elegantiae, nunc primum a Jacobo Gaulterio Annonaeensi, artium liberalium in Academia Turnonia Societatis Iesu Magistro auctae, Gallicae factae, & in accomodatiora Capita distributa, ac demum Indice, eoq cum locupletissimo, tum fidelissimo insignita. Tornaci [Tournai], Nicolaus Laurentius, 1603. Petit in-12, plein vélin souple à rabats. Petits manques. Edition peu courante de cette méthode pour apprendre le latin. Cette édition manque à WorldCat. De la bibliothèque de l'abbaye de Claimarais, avec ex-libris manuscrit en haut du titre.

15 Feb 2019
Etude Coutau-Begarie
Salle 2 - Drouot-Richelieu, 9, rue Drouot 75009 Paris

15 Feb 2019
Etude Coutau-Begarie