Amsterdams staand horloge bekroond door goudbeschilderde atlas en engelen, met ajourgezwaarde zijden en in wortelnoten gefineerde kast, het uurwerk met volledige kalender en 17 bels melodie van onderandere het Wilhelmus, h. 273 cm -naar 18e eeuws voorbeeld- € 1.500 openingsbod