Andrzej Matuszewski (1924 - 2008) "Trzydziesty piąty" z cyklu "Relacje", 1965 r. technika mieszana/płótno, 100 x 80,5 cm sygnowany i datowany p. d.: 'AM 65' ODWROCIE: opis autorski Malarz, rzeźbiarz, twórca happeningów, animator i teoretyk sztuki, był współzałożycielem Grupy 55. W latach 1964-1969 prowadził galerię Od Nowa. Uczestniczył w plenerach w Osiekach, organizował ogólnopolskie sympozja, m.in. Interwencje (Pawłowice 1975), Artycypacje (Dłusko 1976), Sytuartacje (Jankowice 1978). Jest autorem książek: Artykulacje 1993, Aspekty 2004, Refleksje 2006. W roku 1982 zainaugurował działalność Galerii AT odczytem Przyczyny i skutki. Prace artysty znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. ESTYMACJA: 6 000 - 12 000 zł