Objektsbeskrivning ANNA PALM 1859-1924 Paris - Boulevard des Capucines Signerad och daterad Anna Palm de Rosa - Paris - Boulev.d Capucines Nov. 1903. Akvarell på papper, 43,5 x 74,5 cm.