Objektsbeskrivning ANNA PALM DE ROSA 1859-1924 Motiv från Paris, rue de la Paix vid place Vendôme Signerade Anna Palm de Rosa Paris, varav en daterad 1904. Akvarell på papper, ett par, 47 x 36 cm resp. 47 x 40 cm. (2)