ARISTOTELES. Index rerum omnium, quae in Aristotelis operibus continentur. ARISTOTELES. Index rerum omnium, quae in Aristotelis operibus continentur, absolutissimum. In quem tota illius varia ac admirabilis doctrina … Venetiis, apud Nicolaum Morettum, 1585 12mo. 120x78 mm. Legatura in pergamena. Pagine 864. Lievi difetti, traccia di gora nel margine inferiore di alcune pagine. Indice completo delle materie trattate da Aristotele in tutte le sue opere. Composto in ordine alfabetico, col rimando ai volumi dell’edizione in sette volumi edita a Venezia da Niccolò Moretti nel 1584-85.